Menu

słowenia

Home / portfolio / krajobrazy


słowenia

Krajobrazy

Słowenia to mały kraj o wielkich możliwościach. To miejsce, które zachwyci każdego, kto chce poznać prawdziwą różnorodność krajobrazu przyrody i kultury.

Jezioro Bled to najbardziej znane miejsce w całej Słowenii stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju. Każdy przynajmniej raz widział zdjęcie z charakterystyczną malutką wysepką, na której znajduje się niewielki kościół w pięknych kolorach wschodzącego słońca, prawda? Niektórzy przyjeżdżają do Słowenii tylko dla tego widoku.

Około 4 km na północny zachód od Bledu, czyli niemal w samym sercu Alp Julijskich znajduje się wąwóz Vintgar. Ze względu na wyjątkowy urok jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Słowenii. Najpiękniejsze widoki znajdziemy jednak obok nas i pod nami. Zwiedzający mają bowiem do dyspozycji już sam w sobie malowniczy i ściśle wytyczony szlak, który biegnie nad rzeką - raz wzdłuż jednej ściany wąwozu, by po chwili przeciąć Radovnę i przykleić się do ściany po jej drugiej stronie. Obok nas możemy podziwiać najróżniejsze formy wyrzeźbione w miękkiej warstwie triasu wapiennego oraz bogatą szatę roślinną. Naszą podróż kończymy przy 13-metrowym wodospadzie Šum, największym słoweńskim wodospadzie rzecznym.